Klub stomiků okresu Nový Jičín


Sponzoři

Naši činnost podporují

Convatec s r.o. Lipoeleastic a.s.
A.L.P. ekology s.r.o.
IPG. s.r.o.
Město Nový Jičín
Město Frenštát pod Radhoštěm
Město Kopřivnice
Městys Hustopeče nad Bečvou
Obec Starý Jičín
Obec Spálov
Obec Šenov
Obec Kunín
Obec Luboměř
Obec Rybí
JZD Starojicko
České ILCO z.s.
Mateiciuc a.s.
Varroc Lighting Systems, s.r.o.

Pár slov pro budoucí sponzory

Vážení přátelé,

klub stomiků okresu Nový Jičín vznikl v roce 1992 a od roku 2014 je registrován pod názvem ILCO Novojičínska spolek stomiků a sdružuje lidi postižené stomií. U většiny postižených bylo tímto způsobem řešeno nádorové onemocnění tlustého střeva nebo konečníků. Počet postižených vzhledem k ekologickým a vyživovým problémům našeho regionu neustále roste.

Ještě v docela nedávné době byli tito lidé z hygienických důvodů prakticky postaveni na okraj společnosti. Dnes jsou dostupné pomůcky z dovozu, které umožňují postupné zapojení těchto lidí do života, případně i do pracovního procesu. Nedostatečná je však informovanost jak postižených tak i veřejnosti.

Hlavním úkolem našeho klubu je pomáhat postiženým zvládat problémy života s vývodem, informovat o dostupných pomůckách, o výši úhrady pojišťovnami, pomáhat zvládat složité psychické problémy způsobené novou situací.

Pro stomiky pořádáme přednášky lékařů, stomasester, informace o dostupných pomůckách, informace o ošetřování stomie. Během roku organizujeme schůzky stomiků, rekondiční pobyty a jiné akce. Rozšíření činnosti závisí na finančních prostředcích, které se nám podaří získat. Významným problémem neziskových organizací bývá jejich nenápadnost či neschopnost zviditelnit se. V těchto neziskových organizacích působí především stomici, jejichž pracovní nasazení může být stomií limitováno, resp. jejich zdravotní stav není vždy dobrý.

Proto Vás moc prosím, zvažte možnost sponzorského daru naší neziskové organizaci. Budeme vděčni za jakoukoliv sumu, kterou budete moci poskytnout. Snad i s Vaší pomocí se život mnohých lidí se stomií změní k lepšímu. V případě, že se rozhodnete našemu spolku stomiků přispět, prosím kontaktujte nás na jeden s níže uvedených kontaktů. Můžeme Vám i nabídnout možnost reklamy na akcích nebo ve zpravodajích našeho regionálního spolku. Děkujeme Vám za Váš čas a pochopení.


IČO: 62330721
Běžný účet: 159412090/0300


Informace:


Předseda:
Bronislav Tučny
753 66 Hustopeče n/B, Poruba 7
telefon: 702474467
email: Tucny@seznam.cz


Pokladní:
Emilie Hanzelková
742 65 Rybí 124
telefon: 556 760 0567 mobil: 737 411 124
email: e.hazelkova@seznam.cz